Sağlık & Sigorta

Sağlık & Sigorta

SAĞLIK TURİZMİ NEDİR?

Bugünün dünyasında giderek yaygınlaşan ve uluslararası hale gelen dünyanın sunduğu imkanlar sınırsızdır. Söz konusu bu imkanlardan faydalanmak da tüm insanların hakkıdır. Birçok alanda bu hak kullanılabileceği gibi insanlar için en önemli hak sağlık hizmetlerinden faydalanmaktır. Fakat günümüzde sağlık hizmetlerinden yararlanmanın birçok farklı yolu olduğu gibi mekan kısıtlaması da ortadan kalkmıştır.

Sağlık konusunda alınacak hizmetlerin sınırlarının kalkması “sağlık turizmi” kavramını ortaya çıkarmıştır. Buna göre sağlık turizmi, bireylerin tedavi ve kontrol amaçlı olarak sağlık hizmetlerinden faydalanma konusunda uluslararası alanda rahatça hareket ederek seçimlerini yapabilmeleridir. Bunun yanı sıra sağlık turizmi ile birlikte insanların planladıkları tatil aktivitelerini gerçekleştirmeleri de söz konusu olmaktadır.

Sağlık & Sigorta

SAĞLIĞINIZ İÇİN TÜRKİYE

Türkiye de sağlık turizminde uluslararası arenadaki önemli ve rekabetçi ülkelerden biridir. Türkiye, bünyesinde barındırdığı 51 JCI (Joint Commision International – Uluslararası Katılım Komisyonu) sertifikasına sahip hastaneleri, uluslararası standartlara sahip tıbbi cihazları, alanında uzman doktor kadrosu, toplamda 1500’e yakın devlet ve özel hastanesi ile tüm ulusal ve uluslararası hastalara nitelikli tedavi imkanı sunmaktadır.

Özellikle son yıllarda büyük önem kazanan organ nakli, onkoloji; kardiovasküler cerrahi genetik testler ve araştırmalar, nöroşirurji, göz, kardiyoloji, ortopedi, plastik cerrahi, tüp bebek, diş; onkoloji cerrahisi ve yine son yıllarda revaçta olan saç ekimi alanlarında kaydedilen ilerleme ve elde edilen büyük başarılar Türkiye’yi kendi bölgesinde ve genel olarak uluslararası arenada ön plana çıkarmaktadır.

Türkiye, sahip olduğu çok sayıdaki sağlıklı yaşam merkezleri, doğal termal SPA tesisleri ve çamur banyosu gibi alternatif tedavi imkânı sunan alanları ile ülkeye yarım milyondan fazla turist için bir cazibe merkezi konumundadır.

TÜRKİYE’DE SAĞLIK TURİZMİ

Türkiye, sağlık alanında son on yıllık süre zarfında gerçekleştirdiği reformlar, iyileştirme çalışmaları ve hukuki düzenlemeler neticesinde dünya sağlık turizmi pazarında hatırı sayılır bir payı almaktadır. İçerisinde bulunduğu coğrafi alan itibarı ile Ortadoğu, Avrupa, Balkanlar ve Afrika'nın tam da ortasında yer alan Türkiye, mevcut sahip olduğu nitelikli doktor ve sağlık personeli, ulaşım konusundaki kolaylıkları, dünya genelindeki 60’ın üzerinde ülke ile vizesiz seyahat imkânına sahip olması ve yüksek sağlık teknolojisi sayesinde sağlık turizminde öncül konuma sahip bir ülkedir. Özellikle tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğu ülkeler açısından Türkiye sosyo-kültürel anlamda da büyük avantajları ziyaretçilerine sunmaktadır.

Türkiye’de efektif olarak tercih edilen sağlık turizmi alanlarına bakıldığında belli başlı şu alanların büyük ilgi çektiği görülmektedir:

  • Organ nakli,
  • Estetik cerrahi,
  • Kardiyoloji,
  • Saç ekimi,
  • Göz tedavisi,
  • Tüp bebek,
  • Fizik tedavi,
  • Çocuk hastalıkları,
  • Diş,
  • Ortopedi.
Sağlık & Sigorta

TÜRKİYE’DE SAĞLIK OPERASYONLARI

Sağlık & Sigorta

Organ nakli:

Türkiye, kendi bölgesinde her yıl daha fazla kişi tarafından organ nakli konusunda çözüm arayışlarının merkezidir. Kalp nakli, karaciğer nakli, böbrek nakli ve kemik iliği nakli; Pankreas Nakli; Kornea Nakli; Akciğer Nakli konularında Türkiye deneyimli ve gelişmiş nitelikteki hastaneleri ile ön plana çıkmaktadır.

Sağlık & Sigorta

Estetik cerrahi:

Özellikle kadınların daha fazla tercih ettikleri estetik operasyonlar açısından Türkiye büyük bir tıbbi potansiyele sahiptir Avrupa ve Ortadoğu bölgesinde birçok hastanın estetik cerrahi uygulamalarında ilk tercihleri Türkiye’dir.

Sağlık & Sigorta

Kardiyoloji:

Yıllar geçtikçe daha yaygın bir sorun hale gelen kalp rahatsızlıklarının her türlü tedavisi konusunda Türkiye, özellikle sahip olduğu dünya çapında üne ve başarıya sahip doktorları, donanımlı hastaneleri ve tıbbi ekipmanları ile ön plana çıkmaktadır.

Sağlık & Sigorta

Saç ekimi:

Saç kaybı kadın-erkek tüm hastaların sorunu olsa da Türkiye’deki hastanelerin büyük bir çoğunluğunda sahip olunan tedavi imkânları ile kesin çözüm bulunan saç ekimi operasyonları organik ve doğal yöntemlerle Türkiye’de başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Göz:

Türkiye’nin bölgesinde bir numara olarak görülen ve uluslararası hastalar için özel imkânlara sahip olan göz hastanelerinde tüm rahatsızlıkları için çözüm bulmak sanıldığından daha kolaydır ve her yıl daha yeni ve daha teknolojik tıbbi araçlarla operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Tüp bebek:

Dünya genelinde birçok ailenin çocuk sahibi olmak adına başvurduğu önemli yöntemlerden biri olan tüp bebek konusunda Türkiye kendi bölgesindeki ailelerin bir numaralı tercihi olmaktadır. Özellikle tüp bebek tedavisi için ayrılan ve özel olarak donatılan hastanelerde sağlıklı bebekler dünyaya getirilmektedir.

Fizik tedavi:

Kas, eklem ve kemik sakatlıklar ve ameliyat sonrasındaki süreçlerin neredeyse tamamının ihtiyaç duyduğu fizik tedavi süreci açısında Türkiye son yıllarda yapılan yatırımlar neticesinde ulusal ve uluslararası sporcular başta olmak üzere hastaların güvenle tercih ettikleri tedavi merkezlerini bünyesinde barındırmaktadır.

Çocuk hastalıkları:

Tanı ve tedavi açısından son derece kritik bir süreci ifade eden çocuk hastalıkları konusunda Türkiye, neredeyse tüm hastanelerinde sahip olduğu uzman birimleri ve doktorları ile farklı bölgelerden farklı ailelerin ve çocuklarının öncelikli tercihidir.

Sağlık & Sigorta

Diş:

Teknolojisi sürekli olarak değişim gösteren diş alanında Türkiye, bu değişiklikleri yakından takip eden ve hastalarına güvenle uygulayan sayılı dünya ülkelerinden biridir. Bu nedenle çevre ülkeler başta olmak üzere dünyanın farklı noktalarından hastalara diş tedavileri konusunda gönül rahatlığı ile Türkiye’yi tercih etmektedirler.

Sağlık & Sigorta

Ortopedi:

Fizik tedavi açısından belki de en önemli konuların başında gelen ortopedi alanı Türkiye’nin dünya genelinde uzman olduğu konulardan biridir ve yine ulusal ve uluslararası sporcular başta olmak üzere tüm hastaların tedavi adresi Türkiye’dir.

TÜRKİYE’DE SAĞLIK TURİZMİNDE ÖZEL ALANLAR

Sağlık & Sigorta

Termal turizm:

Türkiye sahip olduğu mükemmel doğa güzelliklerinin yanı sıra bu doğal alanların içerisinde birçok hastalığa şifa olan alanları ve termal tesisleri ile hastaların şifa konusunda umudu olurken aynı zamanda kusursuz bir tatili de ziyaretçilere vaat etmektedir.

Sağlık & Sigorta

Yaşlı ve engelli turizmi:

Saygı ve hürmetin en önemli toplumsal değerlerden biri olduğu Türkiye’de dünyanın farklı noktalarından gelen yaşlı ve engelli hastalar için tüm imkanların seferber edildiği sağlık hizmetlerinin yanı sıra sessiz, sakin ve huzur dolu bir tatil yaşamak mümkündür.

Sağlık & Sigorta

HİZMETLERİMİZ

Tedavi ve tatil bir arada… Deneyimli ve aktif kadromuzla, siz ziyaretçilerimizin sağlık turizmi ve diğer tüm ihtiyaçlarınız konusunda her türlü desteği sağlamaya hazırız. Hem sağlıklı bir yaşama kavuşmak hem de unutulmayacak bir tatil yaşamak adına yanınızdayız.

Size sağlayacak olduğumuz hizmetler:

-Uçak bileti: Her yönden gidiş dönüş uçak biletinin temini.

-Otel rezervasyonu: Sizin beklentilerinize ve bütçenize uygun, lokasyon açısından merkezi noktalarda bulunan otellerde konaklama imkânının sunulması.

-Havaalanında karşılama: Türkiye’ye gelişiniz itibari ile ihtiyaçlarınıza uygun VIP araçlar sağlanarak şehir içi ulaşımın sağlanması.

-Hastane veya Otele transfer: Türkiye’de bulunduğunuz süre zarfında otelden hastaneye ve şehrin birçok farklı noktasına ulaşımın günün her saatinde sağlanması.

-Hastanedeki tedavi süreci organizasyonu: Hastanede geçirilecek olan süreç öncesinde, hastane ve sağlık ekibi ile koordineli olarak iletişimi sağlayacak ve tercüme hizmeti verecek olan görevlinin temini.

-Rehber: Türkiye’de bulunduğunuz her anınızda size her konuda yardımcı olacak, rehberlik hizmeti sağlayacak olan görevlilerin temini ve Türkiye’ye gelişinizden ayrıldığınız süre zarfına kadar sizinle iletişimde kalmasının sağlanması.

-Araç kiralama: Özel olarak gerçekleştirmek istediğiniz şehir içi aktiviteleriniz için tercihinize göre size özel olarak araç kiralama hizmetinin sağlanması.

-Şehir içi tur organizasyonu: İsteğinize uygun olarak, profesyonel rehberlerin eşliğinde, bulunduğunuz şehrin içerisindeki görülmeye değer yerlere ya da alışveriş amaçlı noktalara gezilerin organize edilmesi.

Katalog

HIZLI BAŞVURU FORMU

Form için tıklayınız ...